70 latWymiana międzynarodowawojtek70 lat

Rok szkolny 2015/2016

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w IV edycji Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości, projektu organizowanego przez Powiat Krakowski oraz współfinansowanego przez Narodowy Bank Polski, kierowanego do uczniów wszystkich szkół Powiatu Krakowskiego. Koordynatorem merytorycznym projektu jest firma VIA CRACOVIA Inny Sposób Podróżowania. Program służy rozwojowi postawy przedsiębiorczej oraz wspieraniu edukacji ekonomicznej młodych ludzi.

21.04.2016 mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole pracownika Instytutu Francuskiego/Campus France, panią H. Morgane.
Pani Morgane w sposób ciekawy i fachowy opowiedziała o możliwościach podjęcia studiów we Francji, sposobie ubiegania się o podwójne dyplomy uniwersyteckie oraz o możliwościach korzystania z francuskich rządowych stypendiów.

22 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym w Krzeszowicach odbyły się kolejne już coroczne Targi Edukacyjne.  W tym dniu grono pedagogiczne i uczniowie naszej szkoły  mogli zaprezentować  swoje osiągnięcia, pochwalić się licznymi sukcesami , a także  zachęcić uczniów gimnazjum do podjęcia nauki w naszej szkole. Gościom z gimnazjum, uczniom oraz ich opiekunom, zaproponowano prezentację poszczególnych profili  z tegorocznej oferty  edukacyjnej, zgodnych z indywidualnymi zainteresowaniami młodzieży. Uczniowie mogli poznać nauczycieli poszczególnych przedmiotów, porozmawiać ze starszymi kolegami , otrzymać bardziej szczegółowe  informacje dotyczące wybranych profili kształcenia. 

EDYCJA RSP - Budowanie wizerunku własnego lub firmy w Internecie

Dnia 30 marca 2016 roku tegoroczni maturzyści wybrali się na Jasną Górę pod opieką ks. Piotra Wróbla, pani Renaty Góralczyk i pana Krzysztofa Zadęckiego, aby prosić o wstawiennictwo Maryi oraz o pomyślnie zdane egzaminy maturalne.

Niektórzy myśleli już o zbliżającej się wiosennej przerwie świątecznej podczas gdy maturzyści z IIIb w towarzystwie Pani doktor Beaty Orchel zgłębiali problemy dowodzenia podzielności liczb. To już kolejna wizyta naszego gościa i przyjaciela z Akademii Górniczo – Hutniczej.

Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym przez Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego raportem pt. "Monitoring zawodów deficytowych i nadwyżkowych w powiecie
krakowskim w 2015r."

7 marca w Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach odbył się etap gminny 61 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wzięły w nim udział trzy uczennice naszej szkoły. Marysia Wawrzon z klasy Ia zdobyła I miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne.

Dwa dni później, w Mogilanach, Marysia wystąpiła w eliminacjach powiatowych. Recytacja wiersza Juliana Tuwima „Mieszkańcy” i fragmentu powieści „Ono” Doroty Terakowskiej zaowocowały drugim miejscem w powiecie i dały promocję do etapu rejonowego, który odbędzie się w dn. 12 – 13 kwietnia w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy Marysi i życzymy dalszych sukcesów!

W dniu 22.lutego w Spytkowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w Narciarstwie Alpejskim. Reprezentacja naszego liceum w składzie: Magdalena Kurek, Weronika Dubis, Dominika Lignar, Aleksandra Kowalska, Maciej Kruk i Tomasz Gut zajęła II miejsce w klasyfikacji zespołowej.

W klasyfikacji indywidualnej III miejsce zajęła Dominika Lignar. Startującym uczniom gratulujemy osiagniętego wyniku.

Strony