Rok szkolny 2014/2015

Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza wszystkich uczniów klas maturalnych przystępujących do Egzaminu Maturalnego w 2015 r. do wzięcia udziału w XIX Konkursie Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim.

Nagrodami w Konkursie będą indeksy na studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, przydzielane na podstawie decyzji Dziekanów poszczególnych Wydziałów UJ (w ubiegłorocznej, XVIII edycji Konkursu przyznano 133 indeksy).

W dniach od 3 do 28 listopada 2014 r. w Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości (MCP) w Krakowie będą przyjmowane wnioski o przyznanie stypendium na rok szkolny 2014/2015 w ramach „Małopolskiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych”.

Dnia 14 października w polskich szkołach obchodzimy rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, instytucji naprawdę nowatorskiej,  pierwszej władzy oświatowej o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty. I chociaż okoliczności jej powstania były naprawdę dramatyczne, to dzięki niej właśnie i światłym ludziom, pracującym według opracowanych założeń edukacyjnych, polska kultura i język w ogóle przetrwały w czasach, kiedy Polski formalnie nie było na mapach świata.

W czwartek, 25 września br. w sali obrad Starostwa Powiatowego w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Starosty Krakowskiego. Otrzymali je uczniowie ze szkół prowadzonych przez Powiat Krakowski. Komisja Stypendialna przyznała na rok szkolny 2014/2015 Stypendium Starosty Krakowskiego 8 uczniom z naszej szkoły.
 

Porównanie aktualnej oraz przyszłej formy egzaminu maturalnego

W dniu 14 pażdziernika 2014 r. o godzinie 9.00, odbędzie sie uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, połączona ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych.

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej, Całemu Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Szkoły pragniemy złożyć serdeczne życzenia wytrwałości w Państwa powołaniu, zdrowia i zadowolenia w realizacji zadań edukacyjnych. Życzymy wielu sukcesów, tych na płaszczyźnie zawodowej, jak i w życiu

W rozegranym 4 października III Turnieju o Puchar Burmistrza Krzeszowice uzyskano następujące wyniki.

W kategorii szkół ponagimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Marek Więcek z LO w Krzeszowicach, drugie Karolina Banach z ZSP w Krzeszowicach, trzecie Piotr Minkowski z Technikum Łączności w Krakowie. W kategorii gimnazjalistów pierwsze miejsce wywalczył Paweł Szklarczyk,   drugie –  Bartek Mitka,    trzecie –  Kamil Mazur. Wszyscy uczniowie z gimnazjum w Woli Filipowskiej. Gratulacje!!!

Przedstwawiamy logo projektu "Promoting Healthy Lifestyle with Innovative Physical Education in School"
Projekt jest realizowany we współpracy ze szkołami w: Izmirze (Turcja), Soverato (Włochy) oraz w Aarhus (Dania). Koordynatorem jest szkoła turecka.


W najbliższą sobotę tj. 3 października br. odbędzie się na polu golfowym w Paczółtowicach III Turniej Golfowy i Puchar Burmistrza Krzeszowic organizowany przez UKS Fairway Krzeszowice działający przy Liceum.  Spotykamy się  o godzinie 10.00, potem krótka rozgrzewka i  rozpoczęcie turnieju  około 10.30. Do rozegrania będzie puttowanie na 6 greenach akademii golfa. Na każdym greenie z oznaczonego miejsca trzeba wykonać skuteczne puttowanie jak najmniejszą liczbą uderzeń kija. Łączny wynik uzyskany na 6 greenach w systemie stroke play wyłoni zwycięzców.

Strony