70 latWymiana międzynarodowawojtek70 lat

Rok szkolny 2016/2017

11 kwietnia 2017 r. odbęda się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Nasza szkoła będzie dysponowała 2 mandatami radnych, o które starać się będzie 4 kandydatów na radnego. W związku z powyższym proszę, aby kandydaci przeprowadzili w dniach 27.03 -7.04. 2017 roku kampanię wyborczą, opracowali propozycję działań oraz zapoznali z programem uczniów naszej szkoły. Propozycje działań można zamieścić w formie plakatu na tablicy ogłoszeń w szkole, ewentualnie na facebooku szkoły (grupa szkolna).

Czy wiesz, że Wyspiański chciał przebudować Wawel? Albo, że najstarsza kawiarnia literacka w Polsce (wciąż czynna) to krakowska Jama Michalika? Jeśli nie, koniecznie powinieneś wybrać się na wycieczkę szlakiem Młodej Polski po Krakowie.

Jak mawiają rdzenni mieszkańcy Szmaragdowej Wyspy: „W Dzień Świętego Patryka wszyscy są Irlandczykami”. I jest sporo prawdy w tym powiedzeniu. Nasza szkoła postanowiła uczcić to narodowe święto Irlandczyków organizując 17 marca obchody Dnia Świetego Patryka. Kilkoro uczniów przyszło do szkoły ubranych na zielono ( szkoda, że nie wszyscy), a kolor ten jak wiadomo jest symbolem Irlandii.

Serdecznie zapraszamy Gimnazjalistów na Dni Otwarte Szkoły, które odbędą się w dniach 20 - 23 marca 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Krzeszowicach ul. Ogrodowa 3  (grupy zorganizowane z poszczególnych szkół prosimy o wcześniejszą informację o obecności – max 15 osób na 1 lekcji)

Sekretariat szkoły tel. 12 282-03-46

Dzień św. Patryka (17 marca) obchodzony jest corocznie nie tylko w Irlandii (jest to patron tego państwa) ale również na całym świecie. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. 

So don't forget! WEAR GREEN, BE IRISH on that day!

W dniu 9 marca 2017 roku uczniowie naszego liceum wzięli udział w rozgrywkach piłki siatkowej.  Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Nasza drużyna po jednym zwycięstwie i dwóch porażkach zajęła ostatecznie czwarte miejsce.

W dniach 4-5.03.2017r. grupa uczniów klas III reprezentowała naszą szkołę na uroczystościach z okazji 79. rocznicy ogłoszenia Prawd Polaków spod znaku Rodło. We Wrocławiu przesłanie uroczystości brzmiało: „Polska Matką Naszą, nie wolno o Niej mówić źle”. To zdanie jest wciąż aktualne, mądre, uniwersalne, ponadczasowe i bardzo potrzebne dzisiejszym pokoleniom Polaków. Pięć Prawd Polaków ogłoszonych uroczyście w trakcie Berlińskigo Kongresu jest w istocie przysięgą oraz wyrazem miłości do ojczyzny.

W dniu 7 marca 2017 roku uczestniczyliśmy w sesji historycznej organizowanej przez Liceum Ogólnokształcące w Skawinie poświęconej bohaterom antykomunistycznego podziemia. Wysłuchaliśmy wystąpień zaproszonych gości  na temat działalności rotmistrza Witolda Pileckiego, ks. Władysława Gurgacza oraz generała Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego.

Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzielali uczniowie klasy IIB, którzy 7 marca uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na temat „Porównanie płazów i gadów” w Muzeum Przyrodniczym ISEZ PAN w Krakowie. Zajęcia z żywymi modelami dostarczyły wielu emocji, bo najskuteczniejszym sposobem zdobywania wiedzy jest osobiste odkrywanie prawd, które są powszechnie znane. Dlatego uczniowie dzięki własnej percepcji wzrokowej, dotykowej bezbłędnie identyfikowali cechy „badanych” zwierząt, które po lekcji przestały jawić się jako oślizłe, niebezpieczne, nieznane.

Strony