70 latWymiana międzynarodowawojtek70 lat

Rok szkolny 2015/2016

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krzeszowickiej zaprasza młodzież krzeszowickiego LO do wzięcia udziału w  konkursie pt.: "Czy znasz ziemię krzeszowicką?" - czyli wiedzy o Krzeszowicach.

Pytania nie są trudne, a książkowe nagrody bardzo atrakcyjne.

Na największym konkursie naukowym dla młodzieży Intel ISEF 2016 Wojciech Różowski wywalczył tytuł laureata. Jego praca otrzymała aż dwie nagrody: 4 miejsce wśród nagród głównych (Grand Awards) w kategorii Systems Software oraz nagrodę specjalną stowarzyszenia ACM (Association of Computing Machinery -  największej na świecie społeczności ludzi nauki, nauczycieli i profesjonalistów zajmujących się informatyką).

 Dnia 26  kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy 400-setną rocznicę śmierci Wiliama Szekspira. Z tej okazji uczniowie z klas IIa i IIb pod opieką pani mgr Agnieszki Niemiec zorganizowali wiele atrakcji. Obchody rozpoczęły się krótkim przedstawieniem biografii słynnego dramaturga, a zaraz potem używanych przez niego w swoich utworach neologizmów. W tym dniu została wystawiona także I scena  z „Makbeta”. Trzy uczennice wcieliły się w rolę czarownic i przeprowadziły krótki dialog w języku angielskim  we wspaniałej scenerii.

W jaki sposób słowo zmienia wymowę obrazu? W jakim stopniu obraz dopełnia myśl? Czy cyfrowy mem jest sztuką? Czy może nią być? A jeśli tak – co jest sztuką w memie – obraz czy tekst? A może to, co jest na styku? I co się stanie, gdy do tego wszystkiego dołączy muzyka?

 

Dnia 29 czerwca  tegoroczni trzecioklasiści po raz ostatni przekroczyli progi Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach jako uczniowie tej szkoły. Kilka godzin później stali się jego absolwentami. To ostatnie oficjalne spotkanie z dyrekcją szkoły, gronem pedagogicznym, wychowawcami i kolegami było dla nich szczególnie uroczyste. Była to okazja do podsumowania pracy w ciągu trzech lat nauki, do refleksji i zadumy. W tej szczególnej  chwili towarzyszyli tegorocznym maturzystom zaproszeni goście: Wicestarosta Powiatu Krakowskiego pan Wojciech Pałka, Sekretarz Gminy Krzeszowice pan Jan Bereza oraz przedstawiciele rady rodziców pani  Barbara Niziołek i pan Arkadiusz Buliński.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w IV edycji Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości, projektu organizowanego przez Powiat Krakowski oraz współfinansowanego przez Narodowy Bank Polski, kierowanego do uczniów wszystkich szkół Powiatu Krakowskiego. Koordynatorem merytorycznym projektu jest firma VIA CRACOVIA Inny Sposób Podróżowania. Program służy rozwojowi postawy przedsiębiorczej oraz wspieraniu edukacji ekonomicznej młodych ludzi.

21.04.2016 mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole pracownika Instytutu Francuskiego/Campus France, panią H. Morgane.
Pani Morgane w sposób ciekawy i fachowy opowiedziała o możliwościach podjęcia studiów we Francji, sposobie ubiegania się o podwójne dyplomy uniwersyteckie oraz o możliwościach korzystania z francuskich rządowych stypendiów.

22 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym w Krzeszowicach odbyły się kolejne już coroczne Targi Edukacyjne.  W tym dniu grono pedagogiczne i uczniowie naszej szkoły  mogli zaprezentować  swoje osiągnięcia, pochwalić się licznymi sukcesami , a także  zachęcić uczniów gimnazjum do podjęcia nauki w naszej szkole. Gościom z gimnazjum, uczniom oraz ich opiekunom, zaproponowano prezentację poszczególnych profili  z tegorocznej oferty  edukacyjnej, zgodnych z indywidualnymi zainteresowaniami młodzieży. Uczniowie mogli poznać nauczycieli poszczególnych przedmiotów, porozmawiać ze starszymi kolegami , otrzymać bardziej szczegółowe  informacje dotyczące wybranych profili kształcenia. 

EDYCJA RSP - Budowanie wizerunku własnego lub firmy w Internecie

Strony