Starosta Krakowski

 

 

 

Burmistrz Gminy Krzeszowice

 

 

 

Małopolski Kurator Ośiwaty

Patronat nad obchodami objęli

Rok 2015 to rok szczególny! W lutym minęło siedemdziesiąt lat, od kiedy to wspaniały pedagog prof. Wincenty Danek w 1945 powołał do życia Prywatne Liceum i Gimnazjum Koedukacyjne w Krzeszowicach.

Program obchodów Jubileuszu 70 - lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach

Rok szkolny 2014/2015

W dniu 18 kwietnia UKS Fairway działający przy Liceum rozpoczął wiosenny sezon golfowy. Pierwsze zajęcia przeznaczone zostały na organizację „Dnia otwartego” UKS skierowanego do studentów krakowskich uczelni. Podobnie jak w ubiegłym roku  po zapoznaniu się z polem golfowym i podstawami gry na greenie, zaproszeni goście wzięli udział w „IV Turnieju „GREENGOLF” o Puchar Prezesa KPiD w Krzeszowicach. Rozegrano turniej w kategorii K i M. Najlepiej grającą studentką okazała się Weronika Zagórowska, drugie miejsce zajęła Magdalena Tkacz a trzecie Malwina Pawłoszczyk.

Serdecznie zapraszam do udziału w III edycji konkursu projektu ,,Rozwiń skrzydła przedsiębiorczości". W tegorocznej edycji wziąć mogą udział wszyscy uczniowie, którzy w trzyosobowych zespołach będą pracować nad przygotowaniem projektu multimedialnego, inspirowanego jednym z 5 obszarów tematycznych ( etap I), a następnie zaprojektują ekonomiczną grę planszową ( etap II).

      W dniu 15 kwietnia 2015 roku klasa IIb wybrała się do Krakowa pod opieką pani Alicji Mosur i pani Barbary Banach. Celem naszej wycieczki było pogłębienie wiedzy o Młodej Polsce w aspekcie przede wszystkim artystycznym.

 

W dniu 24.03.2015 roku w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego klasa II A wzięła udział w wykładzie prof. Anny Citkowskiej-Kimli w ramach przedmiotu „Idee polityczne współczesnego świata”.

Temat wykładu brzmiał „Populizm i jego cechy charakterystyczne”. W czasie wykładu Pani Profesor omówiła miedzy innymi kategorie populizmu, opierając się na kryterium ideologicznym, stosunku do demokracji i stosunku do ekonomii.

    W dniu 28 marca 2015 roku grupa osób z klasy IIb i Ia pod opieką pani Ewy Bogusz wybrała się na warsztaty na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Spotkanie biologów rozpoczęło się od wykładu pt."Cytrulinacja - mała, wielka modyfikacja". Wygłosił go mgr Mariusz Gogól -doktorant Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ oraz finalista tegorocznej 4. polskiej edycji konkursu FameLab. Miło było posłuchać kogoś tak energicznego i tak oddanego swojej pasji

Zapraszamy młodzież gimnazjalną do wzięcia udziału Rajdzie Pieszym poświęconym historii szkoły oraz życiu  i działalności Tadeusza Kościuszki, patrona szkoły, który odbędzie się 20 kwietnia 2015 r. Szczegółowe informację w Regulaminie Rajdu.

W marcu, w Gnieźnie odbyły się eliminacje centralne Olimpiady Wiedzy o Bankach. Michał Basa uczeń klasy drugiej, po wcześniejszym przebyciu etapu szkolnego i regionalnego w Krakowie, wziął w nich udział z rewelacyjnym skutkiem – otrzymał tytuł finalisty.  W zmaganiach, jako opiekun merytoryczny, towarzyszyła mu nauczycielka podstaw przedsiębiorczości Elżbieta Dziekan.

W dniu 20.03.2015 r. uczniowie z klasy 3 D wzięli udział w wykładach, które odbyły się na Politechnice Krakowskiej w ramach dni otwartych.

Uczniowie mieli okazję wysłuchać czterech wykładów:

Spotkanie  z rodzicami uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich – informacja i ocenach semestralnych, bieżących sprawach wychowawczych itp. odbędzie się w dniu 09 kwietnia 2015 r. o godz. 18.00

Wojciech Różowski, licealista z Krzeszowic, który stworzył od podstaw modularny system operacyjny, wygrał IV edycję Konkursu Naukowego E(x)plory. Swój autorski projekt zaprezentuje na największym konkursie informatycznym w Europie – Infomatrix. Drugie miejsce zajął Jan Przybyłowicz z Warszawy, zaś trzecie zespół dwóch licealistek z Opola i Piotrkowa Trybunalskiego: Dominika Bakalarz i Joanna Jurek.

Strony