Starosta Krakowski


Burmistrz Gminy Krzeszowice


Małopolski Kurator Ośiwaty

Patronat nad obchodami objęli

Rok 2015 to rok szczególny! W lutym minęło siedemdziesiąt lat, od kiedy to wspaniały pedagog prof. Wincenty Danek w 1945 powołał do życia Prywatne Liceum i Gimnazjum Koedukacyjne w Krzeszowicach.

Program obchodów Jubileuszu 70 - lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach

Rok szkolny 2014/2015

W dniu 19 marca 2015 roku część biologiczna klasy IIb wybrała się na wycieczkę do Krakowa pod opieką pani Ewy Bogusz. W planach było zwiedzanie Aquarium i Muzeum Przyrodniczego oraz Muzeum Farmacji.

Stałym elementem Dni Otwartych szkoły są Dni Języka Polskiego w lekkiej, zabawnej formie  propagujące wiedzę o języku i literaturze. W tym roku przebiegały one pod hasłem „Kocham Cię (Młoda) Polsko!”.

Każdego roku 24 marca w rocznicę zaprzysiężenia Tadeusza Kościuszki na naczelnika powstania (1794 r.)  w naszym LO obchodzimy Święto Patrona szkoły. Staramy się, by nie były to powtarzane z roku na rok laudacje, lecz spontaniczne, autentyczne refleksje uczniów dotykające aspektów intelektualnych, etycznych, społecznych.  Prowadzimy dyskurs, którego osią jest osoba Patrona, Jego dokonania, uwarunkowania polityczne i społeczne epoki, w której żył i działał.

25 marca uczniowie udali się do firm na jednodniową praktykę, celem poznania wymagań związanych z wykonywaniem pracy na danym stanowisku. Dzień ten miał pomóc im, w planowaniu swojej kariery zawodowej.

Firmom, które przyjęły uczniów serdecznie dziękujemy.

  W dniu 12.03.2015 roku uczniowie klasy IIId  pod opieką pani mgr Ewy Bogusz udali się do Krakowa,aby odwiedzić Muzeum Anatomii należące do Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN, mieszczące się w jednej z krakowskich kamienic.

W dniu 6 marca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Powiatowej Licealiadzie w piłce siatkowej chłopców. Drużyna Liceum pokonała w stosunku 2 : 0 reprezentacje szkół: ZSTE w Skawinie, LO w Skawinie, ZSP w Krzeszowicach i ZSR w Giebułtowie. W finałowym pojedynku po zaciętej, ambitnej walce nasza drużyna uległa świetnie grającej reprezentacji  Liceum z Piekar. Gratulujemy wywalczenia wicemistrzostwa powiatu!

Skład reprezentacji; Kłeczek Michał 3d - kapitan, Kościelniak Kamil 3d, Dudek Paweł 3d, Hrycaniuk Mirosław 3d, Kruk Maciej 1b, Strzelczyk Radomir 1b, Łydek Damian 1b.

Wyjazd do teatru Rotunda

W pięknym i słonecznym dniu jakim był 10 marca grupa uczniów z liceum w Krzeszowicach wybrała się na anglojęzyczny spektakl pt. ,,The Wave’’ by Morton Rhue do Krakowskiego teatru Rotunda. Rozpoczął się on o godzinie 9.00 i trwał prawie dwie godziny. Mieliśmy przyjemność oglądać wspaniałą grę zagranicznych aktorów, którzy doskonale wcielili się w swoje role. Cały spektakl dzięki temu, że był w języku angielskim stanowił dla nas doskonałą lekcję. Wszyscy zadowoleni po świetnej sztuce wróciliśmy do Krzeszowic.

HARMONOGRAM LEKCJI OTWARTYCH DLA GIMNAZJALISTÓW

Wczesnym rankiem, 12 lutego grupa uczniów z naszej szkoły wyruszyła do Harbutowic, na dopiero co otwarty stok „Szklana Góra”. Dotarliśmy na miejsce koło godz. 10. Tego dnia na stoku była świetna pogoda, która uprzyjemniała zimowe szaleństwo. Dla części z nas była to świetna okazji do nauki jazdy na nartach, a dla pozostałych doskonalenia swoich narciarskich umiejętności. W tym dniu odbywały się również zawody w narciarstwie alpejskim. Duża część naszej grupy wzięła skutecznie udział w zawodach zapewniając drużynie z naszego liceum II miejsce w kategorii grupowej.

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach jest szkołą o 70-letniej tradycji w dziedzinie edukacji i wychowania. W opinii uczniów i nauczycieli  jesteśmy szkołą bezpieczną, o miłej atmosferze pracy i nauki. Na przyjazny klimat wpływa także kameralność budynku szkoły oraz jego wysoki poziom estetyczny.

Strony