Rok szkolny 2014/2015

Dnia 14 października w polskich szkołach obchodzimy rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, instytucji naprawdę nowatorskiej,  pierwszej władzy oświatowej o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty. I chociaż okoliczności jej powstania były naprawdę dramatyczne, to dzięki niej właśnie i światłym ludziom, pracującym według opracowanych założeń edukacyjnych, polska kultura i język w ogóle przetrwały w czasach, kiedy Polski formalnie nie było na mapach świata.

W dniu 14 pażdziernika 2014 r. o godzinie 9.00, odbędzie sie uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, połączona ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych.

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej, Całemu Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Szkoły pragniemy złożyć serdeczne życzenia wytrwałości w Państwa powołaniu, zdrowia i zadowolenia w realizacji zadań edukacyjnych. Życzymy wielu sukcesów, tych na płaszczyźnie zawodowej, jak i w życiu

W rozegranym 4 października III Turnieju o Puchar Burmistrza Krzeszowice uzyskano następujące wyniki.

W kategorii szkół ponagimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Marek Więcek z LO w Krzeszowicach, drugie Karolina Banach z ZSP w Krzeszowicach, trzecie Piotr Minkowski z Technikum Łączności w Krakowie. W kategorii gimnazjalistów pierwsze miejsce wywalczył Paweł Szklarczyk,   drugie –  Bartek Mitka,    trzecie –  Kamil Mazur. Wszyscy uczniowie z gimnazjum w Woli Filipowskiej. Gratulacje!!!

Przedstwawiamy logo projektu "Promoting Healthy Lifestyle with Innovative Physical Education in School"
Projekt jest realizowany we współpracy ze szkołami w: Izmirze (Turcja), Soverato (Włochy) oraz w Aarhus (Dania). Koordynatorem jest szkoła turecka.


W najbliższą sobotę tj. 3 października br. odbędzie się na polu golfowym w Paczółtowicach III Turniej Golfowy i Puchar Burmistrza Krzeszowic organizowany przez UKS Fairway Krzeszowice działający przy Liceum.  Spotykamy się  o godzinie 10.00, potem krótka rozgrzewka i  rozpoczęcie turnieju  około 10.30. Do rozegrania będzie puttowanie na 6 greenach akademii golfa. Na każdym greenie z oznaczonego miejsca trzeba wykonać skuteczne puttowanie jak najmniejszą liczbą uderzeń kija. Łączny wynik uzyskany na 6 greenach w systemie stroke play wyłoni zwycięzców.

Konkurs rozstrzygnięty!!!

Komisja konkursowa po zapoznaniu się z materiałami złożonymi przez uczniów w ramach projektu Comenius wyłoniła laureatów, którzy wezmą udział w wyjeździe do Danii w miesiącu październiku. Uczestnikom gratulujemy pomysłów i zaangażowania oraz życzymy miłego pobytu u naszych partnerów w Danii :).

Drodzy Uczniowie. W zwiazku z udziałem szkoły w projekcie Comenius, prosimy o wypełnienie ankiety w języku angielskim dotyczącej zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Zajmie Wam to tylko kilka minut. Dziękujemy.

W dniu 29 września ukazała się informacja o „Antycznych Igrzyskach” na stronie PKOl, który aktywnie wspiera i promuje zawody organizowane w Krzeszowickim Liceum. PKOl przyjął honorowy patronat nad Igrzyskami w  roku 2013 oraz w  2014.  Liceum otrzymało od PKOl książki, które rozdano uczniom i nauczycielom biorącym aktywny udział w Igrzyskach. Serdecznie dziękujemy Pani Grażynie Rabsztyn Dyrektorowi Centrum Edukacji Olimpijskiej PKOl za ich przekazanie oraz za  wspieranie inicjatywy organizacji Starożytnych Igrzysk przez Liceum w Krzeszowicach.

Strony