70 latWymiana międzynarodowawojtek70 lat

Rok szkolny 2016/2017

13 lutego 2017 roku Wojciech Różowski podczas UROCZYSTEJ GALI odebrał dyplom potwierdzający otrzymanie stypendium naukowego Ministara Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne. Wojtkowi serdecznie gratulujemy! Trzymamy kciuki za realizację dalszych planów edukacyjnych :)

Artystycznie, doświadczalnie i naukowo – tak licealiści krzeszowickiego ogólniaka wraz ze swoimi młodszymi kolegami z gimnazjów gminy Krzeszowice, zaproszonych przez społeczność licealną, rozpoczęli wieczorną porą swój zimowy wypoczynek. Szczególnie do gustu przypadł uczestnikom krótki spektakl Szkolnego Teatru Poezji: Zaczarowana dorożka, doświadczenia chemiczne i biologiczne, które udowodniły, że świat wokół nas jest ciekawy, można obserwować zachodzące przemiany i zjawiska dzięki prostym zabiegom sprawnych chemików i biologów.

24 stycznia 2017 r. najlepsi z najlepszych, czyli uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki nauczania w ubiegłym roku szkolnym, otrzymali z rąk Kuratora Oświaty w Krakowie dyplomy gratulacyjne potwierdzające otrzymanie stypendium Prezesa Rady Ministrów. Podczas uroczystej gali swój dyplom odebrał Wojciech Różowski, uczeń klasy III b naszego liceum. Warto dodać, że Wojtek z rąk Pani Minister Edukacji Narodowej 6 lutego 2017 r. odbierze również stypendium MEN za szczególne osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2015/2016. Wojtkowi serdecznie gratulujemy.

Spędź z nami NOC W LICEUM!
Zapraszamy uczniów liceum oraz gimnazjalistów na nietuzinkowe rozpoczęcie ferii zimowych!
Nocne muzyczno - artystyczne otwarcie przeplatane ciekawostakami naukowo - doświadczalnymi przypadną każdemu do gustu.
Rozpoczynamy 27 stycznia 2017 r. o godzinie 18.00
Zaproś znajomych, weź ze sobą zgodę rodziców, jeśli zamierzasz zostać z nami do rana!

Do zobaczenia!

 

„ …Jestem notorycznym poszukiwaczem dowodów,  że literatura to konieczność mówiącego człowieka, który w trosce o biologiczny i społeczny byt musi ulepszać swoją mowę, czyli czytać oraz tworzyć metafory i opowieści.

       Bartosz Wawrzon  ur. 1989 r. uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Krzeszowicach do klasy humanistycznej w latach 2005 – 2008. Aktywnie działał w „Szkolnym Teatrze Poezji” , stworzył wspaniałe kreacje, sam pisał wiersze nagradzane na szkolnych konkursach literackich. Studiował  Filologię Polską – Specjalność: Komunikacja Społeczna  na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, poeta, prozaik, na co dzień związany z grupą artystyczną Biprostal 33.

10 stycznia uczniowie klasy 1b uczestniczyli w pokazach chemicznych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pokazy te noszą nazwę „Spotkanie  z ciekawą chemią”.

W ramach tego spotkania zostały przedstawione i omówione ciekawe doświadczenia chemiczne oraz zarys historii chemii.

Uczniowie oprócz „standardowych ” doświadczeń chemicznych, które będą omawiać i przeprowadzać na lekcjach chemii w liceum mogli zobaczyć  ciekawe doświadczenia, o osobliwych nazwach np. wulkan chemiczny, znicz olimpijski, ognie Bengalskie, węże faraona.

 

Spokojnych, radosnych, pełnych miłości i rodzinnego ciepła Świąt

Nadchodzi szczególny czas, czas zadumy, refleksji, podsumowań i składania sobie szczerych życzeń. Niech  ten okres upływa Wam w spokoju, mądrym podejmowaniu decyzji i nadziei w oczekiwaniu na "Nowe".

SZLACHETNA PACZKA to system pomnażania dobra. To dobro już działa i pomnaża się w tych, którzy przyłączyli się do projektu i wiedzą, że więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu.

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję "Szlachetna Paczka". Dzięki szlachetności i pomocy uczniów z naszej szkoły udało nam się przygotować paczkę dla jednej potrzebującej rodziny.  Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka!

W załączniku relacja z wręczenia paczki rodzinie.

Strony