Rok 2015 to rok szczególny! W lutym minie siedemdziesiąt lat, od kiedy to wspaniały pedagog prof. Wincenty Danek w 1945 powołał do życia Prywatne Liceum i Gimnazjum Koedukacyjne w Krzeszowicach.

Rok szkolny 2014/2015

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach jest szkołą o 70-letniej tradycji w dziedzinie edukacji i wychowania. W opinii uczniów i nauczycieli  jesteśmy szkołą bezpieczną, o miłej atmosferze pracy i nauki. Na przyjazny klimat wpływa także kameralność budynku szkoły oraz jego wysoki poziom estetyczny.

Przedstawiamy program obchodów Jubileuszu 70 - lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach

Czy wysyłać chrust do Afryki to to samo, co wozić drzewo do lasu? Ależ nie! Przekonała nas o tym klasa IIB włączając się w akcję organizowaną przez Fundację Kapucyni i Misje „Wyślij pączka do Afryki”. Energiczne dziewczyny wzięły sprawy w swoje ręce i tak powstała nasza lokalna odmiana akcji: wyślij do Afryki pyszny chrust, wspaniałe róże karnawałowe i wysokokaloryczne „oponki”. Te wszystkie smakołyki były wręcz rozchwytywane w Tłusty Czwartek zarówno przez uczniów naszej szkoły,  jak i nauczycieli.

Dnia 4 lutego klasa Ia miała okazję zwiedzić galerię sztuki w Krzeszowicach. Wycieczka odbyła się pod przewodnictwem Pani Alicji Mosur. Uczniowie zostali zapoznani z treścią wystawy Władysława Bartka Talarczyka.

W dniu 4.02.2015 w Krzeszowicach odbyły się zawody powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt. Uczestniczyło w nich siedem drużyn podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. Nasza drużyna wyszła z grupy, zajmując w niej pierwsze miejsce. Mecz półfinałowy z LO Skawina zakończył się naszym zwycięstwem 2:0 w setach. W finale spotkaliśmy się z drużyną LO Piekary. Po wyrównanym meczu, wygrywając 2:0, nasze dziewczęta przeszły do dalszych rozgrywek. Tym samym będą reprezentowały Powiat Krakowski w zawodach rejonowych.Dziękujemy za gorący doping grupie dziewcząt z kl. IA oraz chłopców z kl.

W dniu 26.01.2015 r. uczniowie z klasy 2 B wzięli udział w wykładzie na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wykład prowadził Pan Profesor dr hab. Stanisław Komornicki. Uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę zdobytą na lekcjach chemii, ponieważ dotyczył on reakcji utleniania i redukcji. Oprócz reakcji chemicznych związanych ze zmianą stopnia utlenienia pierwiastków chemicznych Pan Profesor omówił również ogniwa chemiczne oraz proces elektrolizy.

Tak o swoim projekcie mówi Wojtek: „Celem mojego projektu pt. "Modularny system operacyjny" jest rozwiązanie największych problemów współczesnych systemów operacyjnych, czyli ich małej stabilności i niskiej przenośności. Zaprojektowałem i stworzyłem nowy system operacyjny, który ze względu na swoją modularną budowę „nie zawiesza się” oraz może z łatwością być używany na różnym sprzęcie: od komputerów, przez tablety i telefony aż do sterowników czasu rzeczywistego - w centralnych jednostkach kontrolerów. Mój projekt otrzymał bardzo pozytywne recenzje od dr. hab. Marka Skomorowskiego, prof. UJ - szefa Instytutu Informatyki i Matematyki Komputerowej UJ oraz dr. hab. Leszka Kotulskiego, prof. AGH - kierownika Katedry Informatyki Stosowanej AGH. Kilkudniowe zawody finałowe odbędą się pod koniec marca w Gdyni”.

Nasi uczniowie wzięli udział  w organizowanym przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej Konkursie o Indeks. Konkurs o nazwie „Idea społeczeństwa informacyjnego” obejmuje wiedzę informatyczną, w szczególności programowanie w dowolnym języku.

Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu” - Jan Paweł II

Składamy gorące podziękowania Pani Dyrektor Alicji Milczarek za udostępnienie sali komputerowej na zajęcia projektu Grundtvig "Na naukę nigdy nie jest za późno", dzięki którym liczna grupa krzeszowickich seniorów mogła uczestniczyć w projekcie.

W dniu 22 stycznia 2015 roku klasa IA uczestniczyła w uroczystości przyznania Nagrody Marszałka Województwa Małopolskiego i Prezydenta Miasta Krakowa im. Kazimierza Wyki.  Uroczystość odbyła się w Krakowskim Magistracie. Na wstępie powitano zaproszonych gości, wśród których należy wymienić Jacka Majchrowskiego prezydenta Miasta Krakowa, Marka Sowę Marszałka Województwa Małopolskiego, Jerzego Fedorowicza, Franciszka Ziejkę, rodzinę profesora K. Wyki, studentów filologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz uczniów krzeszowickiego Liceum.

Strony