Patronat nad obchodami objęli

 

 

 

Starosta Krakowski Małopolski Kurator Oświaty Burmistrz Gminy Krzeszowice

Rok 2015 to rok szczególny! W lutym minęło siedemdziesiąt lat, od kiedy to wspaniały pedagog prof. Wincenty Danek w 1945 roku powolal do zycia Prywatne Liceum i Gimnazjum Koedukacyjnew w Krzeszowicach.

Program obchodów Jubileuszu 70 - lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach

Rok szkolny 2015/2016

Uczniowie klas trzecich gimnazjum!

Nadszedł czas trudnych wyborów. Przed Wami trudna decyzja, od której w większości zależy to, jak będzie wyglądała Wasza przyszłość. Aby nieco ułatwić Wam ten ciężki – aczkolwiek konieczny – wybór, nasza szkoła otwiera dla Was swe drzwi. 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne serdecznie zapraszają uczniów klas trzecich gimnazjów wraz z nauczycielami i rodzicami na dni otwarte szkoły.

Gimnazjaliści, którzy odwiedzą szkołę będa mogli obejrzeć gabinety lekcyjne, wziać udział w lekcjach otwartych i warsztatach oraz poznać historię szkoły i osiągnięcia jej uczniów oraz porozmawiać z nauczycielami i obecnym uczniami.

Zobacz harmonogram dni otwartych!

Pierwszy dzień ferii klasy trzecie powitały z przytupem. 16
stycznia bieżącego roku tegoroczni maturzyści świętowali studniówkę
w restauracji Tiffany.

                  Po raz kolejny uczniowie naszego liceum zostali zaproszeni na uroczystą galę wręczenia Nagrody im. Kazimierza Wyki. W tym roku wydarzenie to miało miejsce w czasie ferii zimowych, co nie przeszkodziło humanistom z miasta Kazimierza Wyki wziąć udział w tej niecodziennej uroczystości. Odbyła się ona 21 stycznia w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Dziwny pomysł? Skądże ! To fantastyczna propozycja na piątkowy wieczór, tuż przed zimową przerwą. Zwłaszcza, że wtedy Opera Krakowska wystawiała operetkę Johanna Straussa pt. „Zemsta nietoperza”, jedną z najbardziej popularnych operetek świata.

Zebrania z rodzicami uczniów klas I, II i III odbędą się 14 stycznia 2016 o godzinie 17.00.

Zespół Krakowskiego Młodzieżowego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i Sztuk serdecznie zaprasza młodzież naszej szkoły na warsztaty, wykłady, projekcje filmowe wycieczki i inne zajęcia zaplanowane na okres zimowych ferii.

W dniach  1 i 15 grudnia pod opieką pani Małgorzaty Adamczyk udaliśmy się na zajęcia odbywające się na ściance wspinaczkowej Klubu Sportowego Reni-Sport. Zostaliśmy podzieleni na pięcioosobowe grupy. Każda z nich miała własnego instruktora, który wprowadzał nas na coraz trudniejsze trasy, asekurował, instruował, a także dodawał otuchy. Zajęcia na ściance wspinaczkowej to doskonała okazja do przezwyciężenia własnych słabości, walki z samym sobą oraz doskonalenia swoich umiejętności.

 

We wtorek 22 grudnia, zgodnie z wieloletnią już tradycją, w naszej szkole odbyły się spotkania wigilijne wszystkich klas,  a następnie dyrektor szkoły pani Alicja Milczarek miała okazję  zaprosić do wigilijnego stołu grono pedagogiczne, wszystkich obecnych i emerytowanych pracowników Liceum oraz przedstawicieli Rady Rodziców. Jak co roku jest to niezwykle wzruszające i miłe spotkanie wszystkich tych, dla których nasza szkoła jest lub była częścią zawodowego życia

"Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęśkni. Jest taki wyjatkowy wieczór w roku, gdy wszyscy gromadą się przy wspólnym stole. Jest taki wieczór, gdy gasna spory. Wieczór gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia ..." To noc wyjatkowa ... jedyna i niepowtarzalna ... Noc Bożego Narodzenia".

Niech radość spokój i ciepła rodzinna atmosfera towarzyszą Wszystkim w okresie Świąt Bożego Narodzenia, a także nadchodzącego Nowego Roku.

Strony