Rok szkolny 2014/2015

Gościem honorowym zawodów będzie Pani Agnieszka Czopek - Sadowska, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w pływaniu na dystansie 400 m stylem zmiennym, która zdobyła pierwszy medal  igrzysk w pływaniu dla Polski. Obecnie prowadzi pracę trenersko-pedagogiczną w Szkole Mistrzostwa Sportowego  im. M. Kopernika w Krakowie. Pani Agnieszka Czopek – Sadowska jest medalistką olimpijską urodzoną w Krzeszowicach!

W dniu 23 września, we wtorek, odbędą się organizowane przez Liceum zawody wzorowane na starożytnych igrzyskach olimpijskich. Wystąpią w nich uczniowie  szkół ponadgimnazjalnych  Powiatu Krakowskiego i reprezentacje gimnazjów  z Gminy Krzeszowice. Uroczyste rozpoczęcie o godzinie 9.00.

Matura z języka angielskiego od 2015 roku

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała "Informator o egzaminie maturalnym z języka angielskiego od roku szkolnego 2014/2015". Zmian w egzaminie maturalnym jest sporo. Omówię je poniżej oraz zajmę się konsekwencjami tych zmian.

SERDECZNIE ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W 39 OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO PIERWSZY ETAP - SZKOLNY - ODBĘDZIE SIĘ 17 LISTOPADA O GODZINIE 9.00. ZAPISY DO 15 PAŹDZIERNIKA

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych zdobyciem podstaw wiedzy z zakresu psychologii i pokrewnych dziedzin (pedagogika, socjologia, psychiatria) na organizowane w naszej szkole warsztaty poświęcone tej tematyce. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 17.09 o godzinie 15:00 w sali nr 13.

Temat  XIII edycji konkursu na pracę pisemną:
Od pasji do pensji! Czy Twoje hobby mogłoby stać się sposobem na zarabianie pieniędzy?
Osoby chętne do wzięcia udziału w tym konkursie proszone są o przeczytanie regulaminu konkursu oraz o zgłoszenie się do nauczyciela Elżbiety Dziekan.

Zapraszamu uczniów do udziału w Internetowej Grze Giełdowej.
Zespoły na starcie Gry otrzymają dostęp do notowań giełdowych i 100 tys. wirtualnych złotych, które mogą zainwestować w akcje spółek z WIG30 i mWIG40. Wygrywa zespół, który najwięcej zarobi na inwestycjach.
Dla zwycięzców przewidziane są bardzo, ale to bardzo cenne nagrody – jesteś ciekawy - sprawdź w regulaminie.

W sobotę  6 września rozpoczyna się całkowice bezpłatna,  jesienna runda zajęć z golfa dla uczniów naszej szkoły. Początek zajęć o godzinie 10 w Paczółtowicach na polu golfowym. W programie nauka i doskonalenie gry. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych grą a szczególnie uczniów klas pierwszych. Zajęcia trwają do godziny 13. Dojazd na pole  i powrót uczestnicy realizują we własnym zakresie. Zajęcia będą realizowane w każdą sobotę we wrześniu i październiku 2014r. Treningi prowadzi instruktor golfa , nauczyciel wf, Jacek Banach.

Zapraszamy rodziców na Inauguracyjne spotkanie dyrektora szkoły, wychowawców i nauczycieli z rodzicami, które odbędzie się w dniu 16 wrzesnia 2014 r  o godzinie 17:00

Wakacje już za nami, a czekając  na kolejne, najblizsze  dziesięć miesięcy spędzimy w szkolnych ławkach. Ten nadchodzący rok szkolny będzie wyjątkowy dla uczniów i pracowników Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach. W roku 2015 obchodzić będziemy 70-tą rocznicę powstania naszej szkoły!  Dlatego właśnie dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek wszyscy zebrani na dziedzińcu szkolnym mieli świadomość, że kontynuują tradycję i uczestniczą w czymś wyjątkowym, jako kolejne pokolenie uczniów i nauczycieli tej niezwykłej placówki.

Strony