o szkoleTalent PowiatuKlasa patronacka UJWymiana międzynarodowaProjekt Comeniusigrzyska

Rok 2015 to rok szczególny! W lutym minie siedemdziesiąt lat, od kiedy to wspaniały pedagog prof. Wincenty Danek w 1945 powołał do życia Prywatne Liceum i Gimnazjum Koedukacyjne w Krzeszowicach.

Rok szkolny 2014/2015

"Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni. Jest taki wyjatkowy wieczór w roku, gdy wszyscy gromadą się przy wspólnym stole. Jest taki wieczór, gdy gasna spory. Wieczór gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia ..." To noc wyjatkowa ... jedyna i niepowtarzalna ... Noc Bożego Narodzenia".

Niech radość spokój i ciepła rodzinna atmosfera towarzyszą Wszystkim w okresie Świąt Bożego Narodzenia, a także nadchodzącego Nowego Roku.

"... 19 listopada 2014 roku uczestniczyłem w spostniau uczniów klasy Ib  na temat tworzenia oraz zakładania własnej działalności gospodarczej co było realizacja jednego z etapów projektu. Dzięki zaproszeniu miałem możliwość podziwiania ich samodzielnego myślenia, merytorycznego poziomu pytań, oraz głosów w dyskusji ... " - takie słowa na ręce Pani Dyrektor Alicji Milczarek skierował Pan Andrzej Bazarnik w liście zawierającym podziękowania za zaproszenie na szkolne obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Tak podziękowała pani Alicja obdarowana Szlachetną Paczką przez naszą szkołę. Czy trzeba do tych słów dodać coś więcej? Myślę, że to zdanie oraz  krótka relacja ze spotkania z rodziną i wręczenia szlachetnej paczki będą cząstką świątecznej radości towarzyszącej wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji.

9 grudnia 2014 r. W Auli im. Prof. W. Danka na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Dyplomy wręczał Małopolski Kurator Oświaty – pan Aleksander Palczewski. W gronie najlepszych uczniów Małopolski znalazła się Ola Kołacz z klasy IIIa.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, składamy moc najszczerszych i najgorętszych życzeń wszystkim Wolontariuszom naszej szkoły, którzy swoim wolnym czasem, umiejętnościami , energią, uśmiechem i dobrym sercem bezinteresownie dzielą się z innymi. 

W dniu 28 listopada 2014 roku w Gimnazjum im. Św. Jadwigi Królowej w Luborzycy odbyła się V Olimpiada Pszczelarska - ,,Pszczoła miodna w ekosystemie''. Wzięły w niej udział szkoły ponadgimnazjalne powiatu krakowskiego oraz zaprzyjażnione gimnazja. Łącznie do rywalizacji stanęło 14 zespołów.

W dniu 2 grudnia 2014 roku klasy pierwsze oraz klasy drugie wzięły udział w Europejskim Dniu Języków Obcych. Konkurs rozpoczął się na drugiej godzinie lekcyjnej i trwał półtorej godziny.

Uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Krzeszowicach Wojtek Różowski z klasy I b został zakwalifikowany do etapu regionalnego konkursu E(x)plory, który odbędzie się w styczniu w Kielcach. Jest on przeznaczony dla młodzieży w wieku 14-20 lat z całej Polski i ma służyć odkrywaniu naukowych talentów oraz rozwijaniu innowacyjności i przedsiębiorczości młodych ludzi. Od kilku lat laureaci E(x)plory z powodzeniem reprezentują Polskę na najważniejszych zagranicznych konkursach naukowych.

W dniach 18-23 października 2014 była w Danii delegacja z naszej szkoły składająca się z 4 uczniów i 4 nauczycieli. Była to wizyta partnerska w ramach projektu Comenius. Wyruszyliśmy po południu z Krakowa i po długiej jeździe autokarem, następnego dnia rano dotarliśmy do Aarhus. Jest to miasto, gdzie znajduje się nasza partnerska szkoła „Aarhus Social og Sundhedgeskolle”.

21 października w Skawińskiej Probówce Artystycznej naszą szkołę w kategorii muzycznej reprezentowała Edyta Niziołek. Jej występ, entuzjastycznie przyjęty przez publiczność, został nagrodzony II miejscem w przeglądzie. Impreza organizowana przez skawińskie LO im. M. Skłodowskiej - Curie, co roku skupia młodych artystów w dziedzinach muzyki, literatury i fotografii. 

Strony