70 latTalent PowiatuKlasa patronacka UJWymiana międzynarodowaProjekt Comenius

Patronat nad obchodami objęli

 

 

 

Starosta Krakowski Małopolski Kurator Oświaty Burmistrz Gminy Krzeszowice

Rok 2015 to rok szczególny! W lutym minęło siedemdziesiąt lat, od kiedy to wspaniały pedagog prof. Wincenty Danek w 1945 roku powolal do zycia Prywatne Liceum i Gimnazjum Koedukacyjnew w Krzeszowicach.

Program obchodów Jubileuszu 70 - lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach

Rok szkolny 2015/2016

W dniu 14 października 2015 r. o godz. 11.00 odbędzie się uroczyste spotkanie związane z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

W tym dniu cała społeczność szkolna weźmie udział w sesji naukowej, poświęconej „Społecznej roli edukacji w wymiarze lokalnym i globalnym”. Ponadto, częścią spotkania będzie ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz odsłonięcie tablicy upamiętniającej fundatorów budynku hotelu łazienkowego, w którym obecnie mieści się liceum.

„Napisz list do Tadeusza Kościuszki – Patrona Szkoły”

Za co chcesz Mu podziękować? Co uważasz w Jego życiu i działaniach za wyjątkowo ważne dla Polski i Rodaków? O co chcesz Go zapytać? Na co się pożalić? A może chcesz coś Mu obiecać? Czy uważasz, że Naczelnik miałby cenne wskazówki dla naszych współczesnych polityków? Jak Twoim zdaniem rozumiał istotę „dobrego i skutecznego rządzenia”? A jak Ty ją rozumiesz? Jak Twoim zdaniem powinien wyglądać ideał Polski godnej szacunku? Co szczególnie ciekawi Cię w niezwykłym życiorysie Tadeusza Kościuszki? Czy znasz miejsca związane z Jego najsławniejszymi bitwami? Co uważasz w Jego charakterze za szczególnie cenne? W czym chcesz go naśladować? Czy w Twoim mieście lub okolicy istnieją jakieś znaki pamięci czczące Tadeusza Kościuszkę?

Szczególnym dniem dla uczniów krzeszowickiego liceum okazał się poniedziałek, 28 września br. W tym dniu w sali obrad Starostwa Powiatowego w Krakowie uczniowie odebrali dyplomy Stypendystów i otrzymali gratulacje za wybitne osiągnięcia w nauce.

Stypendyści LO w Krzeszowicach: Izabella Malczyk, Izabela Niechwiej, Justyna Żbik, Natalia Gajkowska, Dawid Kubacki.

"Państwo Dyrektorzy gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych 
województwa małopolskiego
 
Szanowni Państwo,

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło ogólnopolski Konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na najlepszy materiał filmowy promujący zdrowy tryb życia, wolny od używek, w tym przede wszystkim od narkotyków i dopalaczy pn. „Przytomni”.

 Zawody I stopnia – szkolne

Zapraszam do wzięcia udziału w 40 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego,  termin zgłoszeń do dnia 18 października 2015 r. 

16 listopada 2015 r. o godz. 9.00 uczniowie piszą pracę pisemną (test)
trwający 60 min.

Sobotnie przedpołudnie. Jesienne słońce delikatnie oświetla świeżo posadzone wrzosy na placu F. Kulczyckiego. Władze miasta, zaproszeni goście, mieszkańcy Krzeszowic, młodzież naszego liceum. Zbieramy się wokół – jedynej takiej w Krzeszowicach - ławeczki. Ławeczki, na której zasiada wybitny historyk i krytyk literatury, patron krzeszowickiej biblioteki, niezwykły człowiek, Kazimierz Wyka.

„Przyrzekamy, że pragniemy stanąć do antycznych Igrzysk Olimpijskich we współzawodnictwie opartym na lojalności i poszanowaniu rządzących nimi przepisów oraz uczestniczyć w nich w duchu rycerskim dla honoru  i dla chwały sportu” tymi słowy rozpoczęli uczestnicy III Starożytnych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych Powiat Krakowskiego swoje zmagania podczas trzeciej już edycji zawodów wzorowanych na antycznych, które odbyły się 16 września 2015 roku. Uczestniczyło w nich 8 powiatowych szkół ponadgimnazjalnych oraz 5 gimnazjów z Gminy Krzeszowice.

 Zapraszamy  do wzięcia udziału w konkursie „Know America 2016”. To już 13. edycja tego wspaniałego konkursu. Co roku grupa 30 finalistów przyjeżdża do Warszawy (najczęściej w marcu) i uczestniczy w przyjęciu w rezydencji amerykańskiego ambasadora (jeśli pozwala na to jego kalendarz). Zwykle dwóch finalistów otrzymuje zaproszenie od Ambasady Stanów Zjednoczonych do udziału w 3-tygodniowym programie letnim Benjamin Franklin w USA dla młodzieży z różnych krajów. 

Wszystkich uczniów interesujących się historią zapraszamy na kolejny sezon (2015/2016) Warsztatów Historycznych organizowanych przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

Strony