70 latWymiana międzynarodowawojtek70 lat

Rok szkolny 2016/2017

Pragniemy zaprosić uczniów do wzięcia udziału w VI edycji ogólnopolskiego Internetowego Konkursu Matematycznego MATMIX.pl Reaktywacja, który w tym roku uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej. Jest to jeden z największych bezpłatnych konkursów matematycznych w Polsce. Nagrodami głównymi są m.in. trzy iPhony 7 ufundowane przez Avivę oraz nowoczesne kalkulatory graficzne Casio ufundowane przez firmę Zibi.

„-Co robisz w sobotę wieczorem?

-Popełniam samobójstwo!

-Hmm.. W takim razie co powiesz na piątek wieczorem?”

(„Zagraj to jeszcze raz, Sam”)

Dnia 17.11.16 nikt nie popełnił samobójstwa, a odbyła się wycieczka Szkolnego Teatru Poezji do Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie na spektakl pt. "Zagraj to jeszcze raz, Sam!". I zdecydowanie nikt  z uczestników wyjazdu o takich rzeczach by nawet nie pomyślał.

"Jestem tak podekscytowany, że chyba umyję dzisiaj wszystkie zęby!"

Zapraszamy do udziału w 7. EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ARTYSTYCZNEGO KLASA ZE SNÓW POD HONOROWYM PATRONATEM MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

Jeżeli jesteś kreatywny, odważny i bez kompleksów zdobądź świat z Nami.

Udostępniamy narzędzia do wizualnego projektowania tj.filmy, spoty, logotypy czy też do pozycjonowania stron internetowych i wypromujemy Twoje pomysły.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Ksi%C4%85%C5%BCka_w_oprawie_mi%C4%99kkiej_klejonej.jpg

Nasza szkoła od 21.11 2016 roku włącza się w projekt „Uwolnij książkę” czyli bookcrosing, która jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. Bookcrossing to społeczna, ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych. Idea ta zrodziła się w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obejmuje praktycznie cały świat. Polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych lub na tzw. półkach bookcrossingowych po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Właśnie taka półka znajduje się w sali nr 7 naszej szkoły.

Jak co roku tuż przed Olimpiadą Pszczelarską jej organizatorzy szerząc ideę pszczelarską i pomagając młodzieży w przygotowaniu do niej, przeprowadzają szkolenia. Dlatego 10 listopada nasza tegoroczna reprezentacja w składzie: Małgorzata Brzózka, Aleksandra Opozda, Aleksandra Sudoł udała się pod opieką nauczyciela do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych aby pogłębić swą wiedzę. Na miejscu przywitał zebranych pan Kazimierz Marszałek, który opowiedział o rosnącym zainteresowaniu szkół tą imprezą oraz o celach  jej organizacji.

https://www.premier.gov.pl/files/styles/width798/public/images/wydarzenia/flaga_polski_3.jpg?itok=oLBvFqQp

11 listopada będziemy po raz kolejny obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Uprzedzając uczestnictwo w uroczystościach lokalnych, 10 listopada 2016 r. zachęcamy  uczniów LO do udziału w organizowanych przez naszą społeczność formach uczczenia tego przełomowego wydarzenia.

Poprzez wspólny śpiew znanych patriotycznych pieśni, przywołanie historycznych postaci – uczestników wydarzeń sprzed 98 lat,  wkroczymy w radosny nastrój listopadowego święta.

 

Podczas ostatnich zajęć golfowych w roku 2016 organizowanych przez UKS Fairway rozegrano po raz siódmy Turniej Golfowy o Puchar Dyrektora Liceum w Krzeszowicach. Pierwsze miejsce zdobył Dariusz Jaśkowiec uczeń szkoły podstawowej w Zalasiu, drugie miejsce przypadło po dwuetapowej dogrywce dla Bogdana Jaśkowca ucznia Liceum w Krzeszowicach a trzecie dla Magdaleny Brzózki z Gimnazjum w Zabierzowie.

https://www.premier.gov.pl/files/styles/width798/public/images/wydarzenia/flaga_polski_3.jpg?itok=oLBvFqQp

Listopad jest w naszej historii miesiącem o wyjątkowym znaczeniu, czasem świętowania odzyskania niepodległości po 123 latach niebytu na politycznej mapie Europy. Wagę tego wydarzenia doceniamy dzisiaj nie mniej niż w 1918 roku, mimo że warunki w jakich żyjemy są zupełnie inne. Dzisiaj mamy niepodległe Państwo polskie, możemy uczyć się historii Ojczyzny, wyciągać wnioski z przeszłości, ale także obchodzić dzień 11 listopada w radosnej atmosferze. Dlatego serdecznie zapraszam Państwa do wspólnej refleksji podczas lekcji historii i uroczystości patriotycznych  oraz do czynnego udziału w różnorodnych akcjach im towarzyszących. Niech wyrazem naszej dumy narodowej będą własnoręcznie wykonane biało-czerwone kokardy i kotyliony narodowe.

W imieniu swoim oraz CKIS W KRZESZOWICACH zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w dniu 4 listopada 2016 r. o godz. 19.00 w spotkaniu z cyklu Rozmowy sck i ..., którego gościem bedzie absolwent naszego Liceum Marcin Gruba, student wokalistyki Wydziału Wokalno - Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie.
 

Strony