o szkoleTalent PowiatuKlasa patronacka UJWymiana międzynarodowaProjekt Comeniusigrzyska

Rok 2015 to rok szczególny! W lutym minie siedemdziesiąt lat, od kiedy to wspaniały pedagog prof. Wincenty Danek w 1945 powołał do życia Prywatne Liceum i Gimnazjum Koedukacyjne w Krzeszowicach.

Rok szkolny 2014/2015

W dniach 21-22.11.2014 roku w naszym liceum odbyło się szkolenie z podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej w wymiarze 16 godzin lekcyjnych (12 godzin zegarowych). W zajęciach wzięli udział uczniowie klas 1a i 1b. Kurs prowadziła instruktorka PCK.

Nasza szkoła tradycyjnie już bierze udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Rodzina, którą wybraliśmy, to młodzi rodzice z rocznym synkiem. Proszę, spójrzcie na potrzeby „naszej” rodziny. Może ktoś ma coś z wymienionych artykułów, co mógłby ofiarować?. Odzież i obuwie nie muszą być nowe, lecz muszą być czyste i w dobrym stanie.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości nasza szkoła wzięła udział w projekcie przygotowanym przez Fundacje Młodzieżowej Przedsiębiorczości "Otwarta firma".
  Zgodnie z założeniami jednego z etapów projektu w dniu 19 listopada 2014 roku odbyło się spotkanie uczniów klasy Ib z Panem Andrzejem Bazarnikiem wiodącym przedsiębiorcą w Gminie Krzeszowice.
  Pan Bazarnik właściciel niemałej firmy zajmującej się doradztwem podatkowym w bardzo ciekawy sposób mówił jak założyć własną działalność gospodarczą, za co Mu bardzo dziękujemy.

W sobotę 15 listopada na Polu Golfowym w Paczółtowicach odbył się V Turniej Golfowy o Puchar Dyrektora Liceum. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobył Damian Gąsior z klasy 3c a wśród gimnazjalistów najlepszy był Bartłomiej Mitka z Gimnazjum w Woli Filipowskiej. Turniej zorganizował UKS Fairway Krzeszowice działający przy Liceum.

Restart 13 edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej nastąpi w poniedziałek 17 listopada, oznacza to, że każdy klub rozpocznie grę od kwoty 100 tys zł.
Trzy kluby, które uzyskały najwyższy wynik na koniec sesji dnia 14 listopada otrzymają nagrody rzeczowe.
Po restarcie każdy Zespół musi dokonać co najmniej jednej operacji (zakup, krótka sprzedaż) w ciągu pierwszych 14 dni (do 8 grudnia), w przeciwnym razie Zespół  zostanie zdyskwalifikowany. Kolejne premie lotne (nagradzane rzeczowo) przypadają na dzień 9 grudnia i 7 stycznia.

W dniu 12 listopada odbył się w Czernichowie VII Powiatowy Bieg Niepodległości. Jak co roku startowali w nim uczniowie naszego Liceum. W tym roku  na podium stanął Michal Siuda z klasy 3c, który po bardzo emocjonującym finiszu wywalczył 2 miejsce w biegu indywidualnym.W biegu startowali przedstawiciele 8 szkół ponadgimnazjalnych powiatu krakowskiego.

Zapraszamy do aktywnego udziału w szkolnych obchodach 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez  Polskę 11 listopada 1918 r.

Z ogromna przyjemnością przynoszę dobrą wiadomosć , że Edyta Niziołek,  nasz wielki talent wokalny zakwalifikowała się do koncertu finałowego Hope Festival w Katowicach.

24 października w Warszawie w siedzibie PKOl  odbyła się uroczysta Gala II Ogólnopolskiego Kongresu Animatorów Sportu programu „Lider Animator”, organizowanego przez Fundację Aktywności Fizycznej i Zdrowia „Sport Support” w partnerstwie z Fundacją Coca-Cola w Atlancie.
Na 624 zgłoszonych programów wyróżniono 29,  w tym projekt nauczyciela wf z Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kosciuszki w Krzeszowicach mgr Jacka Banacha pt.: "Starożytne Igrzyska Młodzieży” zrealizowany dla szkół ponadgimnazjalnych powiatu krakowskiego i  gimnazjów gminy Krzeszowice – 23.09.2014 br. 

Strony