Rok szkolny 2014/2015

Drodzy Uczniowie. W zwiazku z udziałem szkoły w projekcie Comenius, prosimy o wypełnienie ankiety w języku angielskim dotyczącej zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Zajmie Wam to tylko kilka minut. Dziękujemy.

Ankieta znajduje się na stronie projektu Comenius.

http://www.promotinghealthylifestyle.eu.com/?p=553

Zespół Projektowy

W dniu 29 września ukazała się informacja o „Antycznych Igrzyskach” na stronie PKOl, który aktywnie wspiera i promuje zawody organizowane w Krzeszowickim Liceum. PKOl przyjął honorowy patronat nad Igrzyskami w  roku 2013 oraz w  2014.  Liceum otrzymało od PKOl książki, które rozdano uczniom i nauczycielom biorącym aktywny udział w Igrzyskach. Serdecznie dziękujemy Pani Grażynie Rabsztyn Dyrektorowi Centrum Edukacji Olimpijskiej PKOl za ich przekazanie oraz za  wspieranie inicjatywy organizacji Starożytnych Igrzysk przez Liceum w Krzeszowicach.

       Dnia 25 września 2014 roku klasa II B pojechała na wycieczkę do Krakowa pod opieką pani Alicji Mosur i pana Jacka Banacha. Celem naszego wyjazdu było zobaczenie pokazu wahadła Foucaulta oraz obejrzenie filmu ,, Miasto 44”.

Reprezentacja Liceum w Krzeszowicach zdobyła 5 pierwszych miejsc! /na 11 możliwych/ w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych powiatu krakowskiego w ramach II Starożytnych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży.
1. Dromos chłopców – Mateusz Lasoń, 
2. Dromos dziewcząt – Magdalena Nowak,
3. Dolichos chłopców – Michał Siuda,
4. Konkurs recytatorski – Izabela Malczyk,
5. Konkurs na plakat – LO w Krzeszowicach

Gratulujemy!!!

We wtorek 23 września obyły się na II Starożytne Igrzyska Olimpijskie Młodzieży Powiatu Krakowskiego organizowane przez Liceum w Krzeszowicach. Pierwsza taka impreza miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Podobnie jak rok wcześniej uczestniczyła w nich młodzież wszystkich szkół ponadgimnazjalnych  z naszego powiatu. Dodatkowo zaproszono do wspólnej rywalizacji  gimnazja  Gminy Krzeszowice organizując dla nich  I Starożytne Igrzyska Olimpijskie Gminy Krzeszowice. Wszystkie szkoły stawiły się w komplecie. Rozegrano 15 konkurencji biegowych oraz pięciobój, koronę  greckiej agonistyki, składający się z dyscyplin lekkoatletycznych: skok w dal, rzut oszczepem, rzut dyskiem, bieg sprinterski i konkurencji siłowej– przeciąganie liny.

Wszystkich uczniów zainteresowanych współtworzeniem Szkolnego Teatru Poezji zapraszam na spotkanie organizacyjne w piątek 26 września o godz. 15.05 w sali nr 3.
Mile widziane także osoby uzdolnione plastycznie lub mające zmysł techniczny, które zechcą pomóc w przygotowaniu scenografii i rekwizytów przygotowywanego przedstawienia.

We wtorek  16 września ośmioro uczniów klasy III D, pod opieką pani  mgr Barbary Banach, brało udział w powiatowym konkursie „Skarby Powiatu – Ojcowski Park Narodowy”, którego organizatorem był Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale.

Już 26 września 2014 ósma edycja Małopolskiej Nocy Naukowców!
To wyjątkowa okazja, aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania i poznać tajemnice nauki.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do udziału w Nocy Naukowców na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ (III Kampus ul. Gronostajowa 7), w dniu 26.09.2014 r.
W programie m.in. przewidziane są: pokazy, warsztaty, eksperymenty i wykłady interaktywne.
Szczegóły programu można znaleźć na stronie www.nocnaukowcow.malopolska.pl
Zgłoszenia prosimy kierować do nauczycieli biologii i chemii do dn. 24.09.2014 r.

Gościem honorowym zawodów będzie Pani Agnieszka Czopek - Sadowska, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w pływaniu na dystansie 400 m stylem zmiennym, która zdobyła pierwszy medal  igrzysk w pływaniu dla Polski. Obecnie prowadzi pracę trenersko-pedagogiczną w Szkole Mistrzostwa Sportowego  im. M. Kopernika w Krakowie. Pani Agnieszka Czopek – Sadowska jest medalistką olimpijską urodzoną w Krzeszowicach!

Strony