70 latWymiana międzynarodowawojtek70 lat

Rok szkolny 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 po raz kolejny nasza szkoła współpracowała z zaprzyjaźnioną szkołą niemiecką –  Carl-Orff Gymnasyum z Unterschleissheim pod Monachium. Jak zwykle wymiana składała się z dwóch etapów. Jesienią odwiedziliśmy Bawarię a wiosną mieliśmy przyjemność gościć młodzież niemiecką w Krakowie.

 

Sympatyczne uczennice klasy 3a zapraszają na aktywne spędzanie wolnego czasu. W czasie długich przerw od dnia 24.04. do 28.04.2017(przy sprzyjającej pogodzie) będziemy się spotykać na placu obok naszej siłowni. Angelika, Ala i Manuela poprowadzą dla Was ćwiczenia przy muzyce i na przyrządach. Zapraszamy!

Tegoroczny konkurs KNOW AMERICA odbył sie z akcentem naszego liceum. Uczennica klasy drugiej KATARZYNA KOZIOŁ przeszła wszystkie etapy konkursu  i została finalistką pokonując ponad 1000 innych uczniów. Serdecznie Kasi gratulujemy!

Oto jej krótka relacja z pobytu w Warszawie.

W dniu 11 kwietnia 2017 roku w naszej szkole i pozostałych okręgach wyborczych odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej
w Krzeszowicach. Poprzedziła je kampania wyborcza kandydatów ubiegających się o miejsca w Radzie. Z naszego okręgu wyborczego największą liczbę głosów uzyskali Paweł Chuderski i Kacper Stachańczyk z klasy IB.  Tym samym zostali naszymi przedstawicielami w Młodzieżowej Radzie Miejskiej. Gratulujemy i życzymy realizacji przedwyborczych zobowiązań.

Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób 

 

 

W dniu 11 kwietnia 2017 roku w naszej szkole i pozostałych okręgach wyborczych odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej
w Krzeszowicach. Poprzedziła je kampania wyborcza kandydatów ubiegających się o miejsca w Radzie. Z naszego okręgu wyborczego największą liczbę głosów uzyskali Paweł Chuderski i Kacper Stachańczyk z klasy IB.  Tym samym zostali naszymi przedstawicielami w Młodzieżowej Radzie Miejskiej. Gratulujemy
i życzymy realizacji przedwyborczych zobowiązań. 

         Niełatwo jest nam poświęcić choć minutę z naszego cennego czasu innym. Szczególnie komuś zupełnie obcemu. Potrzebującemu, często niepełnosprawnemu. Ale przede wszystkim komuś spragnionemu miłości i atencji. Z takimi właśnie osobami mamy  do  czynienia  - my wolontariusze z liceum, którzy zobowiązaliśmy się, co sobotę spędzać czas z podopiecznymi Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu „Krzeszowice”.

                NIE CZYTAJ, BO BĘDZIESZ INTELIGENTNIEJSZY

To jedno z haseł kampanii zachęcającej do czytania książek w Stanach Zjednoczonych, które –jak się okazało- miało większą skuteczność niż prośby i sugestie rodziców i nauczycieli. Tę i wiele innych ciekawych myśli i spostrzeżeń mieliśmy okazję usłyszeć w czasie Dnia Języka Polskiego, obchodzonego w naszej szkole w czwartek , 30 marca.

29.03.2017 roku uczestniczyliśmy w  Powiatowym Turnieju Wiedzy o Europie. Tegoroczna, już siedemnasta edycja Turnieju przebiegała pod hasłem „Polska i Polacy na przełomie XX i XXI wieku”.

We współzawodnictwie wzięły udział szkoły ponadgimnazjalne powiatu krakowskiego. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test wiedzy, w drugiej udzielali ustnych odpowiedzi na zadane pytania, dotyczące miejsca i znaczenia Polski w Unii Europejskiej.  

Dyrekcja Liceum Ogolnokształcącym im. T. Kościuszki w Krzeszowicach  informuje, że zajęcia w dniu 31 marca 2017 roku odbywają się zgodnie z planem lekcji oraz planowymi zastępstwami.

Strony