70 latTalent PowiatuKlasa patronacka UJWymiana międzynarodowaProjekt Comenius

Patronat nad obchodami objęli

 

 

 

Starosta Krakowski Małopolski Kurator Oświaty Burmistrz Gminy Krzeszowice

Rok 2015 to rok szczególny! W lutym minęło siedemdziesiąt lat, od kiedy to wspaniały pedagog prof. Wincenty Danek w 1945 roku powolal do zycia Prywatne Liceum i Gimnazjum Koedukacyjnew w Krzeszowicach.

Program obchodów Jubileuszu 70 - lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach

Rok szkolny 2014/2015

W dniu 1 września 2015r, bezpośrednio po spotkaniu klas z wychowawcami(ok. godz. 10.30), odbędzie się test diagnostyczny dla klas pierwszych

klasa I a - sale 14 i 11

klasa Ib - sala 18

SEE ALL OF YOU ON TUESDAY

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbedzie się 1 września 2015 o godzinie 8:45

18.06.2015 W Zespole Szkół RCKU w Czernichowie odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród przewodniczącego Rady Powiatu „Talent Powiatu”. Z naszego Liceum nominowani do nagrody byli: Wojciech Różowski z klasy I b oraz Michał Basa z klasy  II b. Spośród 5 kategorii obaj Nasi uczniowie zostali laureatami w dwóch kategoriach tj: Wojciech Różowski za osiągnięcia w dziedzinie matematyczno-przyrodniczej – jako laureat I miejsca w Konkursie młodych naukowców E(x)ploryoraz Złoty medalista w kategorii programowanie na Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Informatrix 2015 World Final”.

UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH

Prosimy nie kupować podręczników   do języka angielskiego, gdyż w miesiącu wrześniu odbędzie się diagnoza umiejętności i zgodnie z nią uczniowie zostaną przydzieleni do grup i wówczas dokonają zakupu odpowiednich podręczników

26 czerwca w Liceum Ogólnokształcącym w Krzeszowicach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/14. Słoneczna, prawdziwie wakacyjna pogoda pozwoliła, aby to ostatnie w mijającym roku spotkanie zaproszonych gości, grona pedagogicznego i uczniów odbyło się na dziedzińcu przed budynkiem szkolnym.

 12 uczniów i 10 nauczycieli z Turcji,Włoch i Danii gościło w naszym liceum podczas ostatniego spotkania Projektu Partnerskiego Comenius, w którym nasza szkoła bierze udział od 2013 roku.

Podczas spotkania uczniowie pracując w międzynarodowych grupach przygotowali prezentacje związane z tematyką projektu i dotyczące:

3 czerwca 2015 r. w Kinie Kijów odbyła się Gala Malopolskiego Programu Stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych Sapere Auso. Uczeń naszego liceum Wojciech Rózowski odebrał z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy certyfikat stypendysty przyznany dla ucznia za szczególne osiągnięcia edukacyjne. Wojtkowi w tym szczególnym dniu towarzyszyli i składali gratulacje m.in. rodzice, dyrekcja szkoły i wicestarosta Powiatu Krakowskiego Wojciech Pałka. Wojtek nadal pomnaża swoje osiągnięcia edukacyjne i już wkrótce czekają go kolejne wyróżnienia i gratulacje.

9 maja 2015 roku po raz kolejny w naszym liceum miała miejsce Sesja Ekologiczna. W tym roku była ona poświęcona tematyce światła, gdyż rok 2015 został ustanowiony Międzynarodowym Rokiem Światła i Technoligii wykorzystujących światło.

   Na początku czerwca klasy pierwsze i drugie naszego liceum wybrały się na wystawę do Pałacu Vauxhall. W galerii prezentowane były litografie dwudziestowiecznego malarza Marca Chagalla.     Ten wybitny artysta urodził się w carskiej Rosji, w rodzinie chasydzkich Żydów.Jego ulubioną techniką graficzną była litografia- odmiana druku płaskiego. Przez wiele lat związany był z francuską szkołą École de Paris.

Strony