70 latTalent PowiatuKlasa patronacka UJWymiana międzynarodowaProjekt Comenius

Patronat nad obchodami objęli

 

 

 

Starosta Krakowski Małopolski Kurator Oświaty Burmistrz Gminy Krzeszowice

Rok 2015 to rok szczególny! W lutym minęło siedemdziesiąt lat, od kiedy to wspaniały pedagog prof. Wincenty Danek w 1945 roku powolal do zycia Prywatne Liceum i Gimnazjum Koedukacyjnew w Krzeszowicach.

Program obchodów Jubileuszu 70 - lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach

Rok szkolny 2015/2016

Uczniów, którzy zgłosili swój udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy informujemy, że szkolenie odbędzie się 4-5 grudnia 2015, tj. piątek od godz. 15 i sobota od godz. 8 w sali numer 2.

Prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu w celu potwierdzenia uczestnictwa do poniedziałku 30 listopada 2015r.

Osoby zainteresowane aktywnym udziałem w zajęciach organizowanych na ściance wspinaczkowej klubu Reni sport, proszone są o zgłoszenie się w dniu 26.11.2015 r. do sali nr.14 o godz 15.10. w celu omówienia szczegółów projektu.

Zapraszam do udziału w ciekawym wydarzeniu kulturalnym. 15 stycznia 2016r. (piątek) proponuję wieczorny (na godz.18.30) wyjazd do Opery Krakowskiej na operetkę Johanna Straussa "Zemsta nietoperza". Koszt wyjazdu wynosi 40 zł (cena obejmuje bilet wstępu i przejazd autokarem). Zgłoszenia przyjmują poloniści

                                                                   Alicja Mosur

Ogólnopolski konkurs „Zarządzanie informacją", przeznaczony dla uczniów klas trzecich szkół licealnych, ma na celu zapoznanie przyszłych kandydatów na studia wyższe z problematyką zarządzania informacją i dorobkiem dyscypliny znanej jako informatologia (nauka o informacji). Konkurs ma formę dwuetapową, a nagrodami dla laureatów są indeksy na studia stacjonarne pierwszego stopnia (licencjackie) na kierunku zarządzanie informacją, prowadzone przez Instytut INiB Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zgłoszenia należy nadsyłać do 23 grudnia 2015 roku.

Uroczystość wręczenia dyplomów Stypendium Prezesa Rady Ministrów odbyła się 16 listopada 2015r. w Auli Uniwersystetu Pedagogicznego w Krakowie. Nagrodzonym został uczeń liceum - Wojciech Różowski.

Wszystkich uczniów zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach Szkolnego Teatru Poezji (który nie samą poezją żyje;)) zapraszam na spotkanie w najbliższy piątek 20.XI o godzinie 15.10 w s. 2

M.Wieczorek

Dnia 9 listopada 2015 roku grupa biologiczna klasy III B pod opieką pani Justyny Tekieli oraz księdza Jana Warty wybrała się na wycieczkę do Krakowa.

Podekscytowani nie mogliśmy się doczekać, aby zwiedzić Muzeum Anatomii.

25 listopada 2015 o godz. 17:30 odbędą się wywiadówki z rodzicami uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich.

s. 14 - kl. Ia - mgr U. Garlacz

s. 6 - kl. Ib - mgr A. Kwiecień

s. 4 - kl. IIa - mgr T. Weser

s. 11 - kl IIb - mgr B. Welian

s. 18 - kl IIIa - mgr A. Kasperczyk

s. 3 - kl IIIb - mgr A. Mosur

16 listopada 2015 od godziny 9.00 do 10.00 odbędzie się Szkolny Etap Olimpiady Języka Angielskiego w sali numer 6. Osoby, które zgłosiły swój udział - zapraszamy!

W dniu 10 listopada reprezentacja Liceum Ogólnokształcacego w Krzeszowicach w składzie : Natalia Krzysiek, Natalia Ciupek, Aleksandra Kowalska, Jan Kalicki, Bartłomiej Półtorak, Przemysław Mitka wzięła udział w VIII Biegu Niepodległości, organizowanym przez Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie. Impreza sportowa rozpoczęła się uroczystym przywitaniem gości i złożeniem przez delegacje uczniów kwiatów pod pomnikiem upamietniajacym odzyskanie przez Polskę niepodległości. Po uroczystym otwarciu staneliśmy do sportowej rywalizacji.

Strony