o szkoleTalent PowiatuKlasa patronacka UJWymiana międzynarodowaProjekt Comeniusigrzyska

Rok 2015 to rok szczególny! W lutym minie siedemdziesiąt lat, od kiedy to wspaniały pedagog prof. Wincenty Danek w 1945 powołał do życia Prywatne Liceum i Gimnazjum Koedukacyjne w Krzeszowicach.

Rok szkolny 2014/2015

W dniu 22 stycznia 2015 roku klasa IA uczestniczyła w uroczystości przyznania Nagrody Marszałka Województwa Małopolskiego i Prezydenta Miasta Krakowa im. Kazimierza Wyki.  Uroczystość odbyła się w Krakowskim Magistracie. Na wstępie powitano zaproszonych gości, wśród których należy wymienić Jacka Majchrowskiego prezydenta Miasta Krakowa, Marka Sowę Marszałka Województwa Małopolskiego, Jerzego Fedorowicza, Franciszka Ziejkę, rodzinę profesora K. Wyki, studentów filologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz uczniów krzeszowickiego Liceum.

Dnia 23 stycznia 2015 roku osoby zainteresowane biologią wybrały się pod opieką pani Ewy Bogusz na wykład dotyczący witamin - "Witaminy.Cząsteczki niezbędne do życia"

Spotkanie semestralne z rodzicami uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich – informacja i ocenach semestralnych, bieżących sprawach wychowawczych itp. odbędzie się w dniu 3 lutego o godzinie 17:00

Nazwisko Kazimierza Wyki większości uczniów naszej szkoły do niedawna kojarzyło się jedynie z patronem jednej z krzeszowickich ulic. Obecnie w programie szkolnej edukacji polonistycznej jest, niestety, niewiele miejsca na poznanie twórczości, czy choćby sylwetki urodzonego w Krzeszowicach znamienitego historyka i krytyka literatury, wykładowcy akademickiego, odkrywcy m. in. talentu poetyckiego K. K. Baczyńskiego.  Jednak ostatnio sporo się w tej kwestii zmieniło i nazwisko „Wyka” nie jest już dla nas pusto brzmiącą nazwą.

11 stycznia 2015 roku, niedziela. Długo wyczekiwany dzień, kiedy to dlisko 120 tys. wolontariuszy wyszło na ulicę, dzierżąc w dłoniach puszki i naklejki-serduszka. Wszystkim nam przyświecała jedna idea, zawarta w głównej myśli 23 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - pomóc zarówno tym najmłodszym, jak i najstarszym.

11 stycznia w Trzebińskim Centrum Kultury odbyła się gala finałowa  VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego SIXART. Reprezentanci naszej szkoły – tak, jak w poprzednich latach – znaleźli się wśród nagrodzonych.

I nagrodę w kategorii muzyka „wyśpiewała” Edyta Niziołek (kl.IIb), której umiejętności wokalne podbiły serca jurorów i uczestników. Natomiast w kategorii literatura II miejsce zdobyła Izabella Malczyk (IIa) za nastrojowe liryki pełne ciepła i kobiecej wrażliwości.

19 grudnia, zgodnie w wieloletnią już tradycją, uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły spotkali się, aby życzyć sobie zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Zdjęcia z Gali wręczenia stypendium naukowego Małopolskiej Fundacji Stypendialnej „Sapere Auso” za szczególne osiągnięcia naukowe, które otrzymał uczeń naszego Liceum  Wojciech Różowski.

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie JA TITAN, który rozpoczyna się 6 stycznia.

Strony