Starosta Krakowski


Burmistrz Gminy Krzeszowice


Małopolski Kurator Ośiwaty

Patronat nad obchodami objęli

Rok 2015 to rok szczególny! W lutym minęło siedemdziesiąt lat, od kiedy to wspaniały pedagog prof. Wincenty Danek w 1945 powołał do życia Prywatne Liceum i Gimnazjum Koedukacyjne w Krzeszowicach.

Program obchodów Jubileuszu 70 - lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach

Rok szkolny 2014/2015

        W dniu 12.03.2015 roku uczniowie klasy IIId  pod opieką pani mgr Ewy Bogusz udali się do Krakowa,aby odwiedzić Muzeum Anatomii należące do Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN, mieszczące się w jednej z krakowskich kamienic.

W dniu 6 marca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Powiatowej Licealiadzie w piłce siatkowej chłopców. Drużyna Liceum pokonała w stosunku 2 : 0 reprezentacje szkół: ZSTE w Skawinie, LO w Skawinie, ZSP w Krzeszowicach i ZSR w Giebułtowie. W finałowym pojedynku po zaciętej, ambitnej walce nasza drużyna uległa świetnie grającej reprezentacji  Liceum z Piekar. Gratulujemy wywalczenia wicemistrzostwa powiatu!

Skład reprezentacji; Kłeczek Michał 3d - kapitan, Kościelniak Kamil 3d, Dudek Paweł 3d, Hrycaniuk Mirosław 3d, Kruk Maciej 1b, Strzelczyk Radomir 1b, Łydek Damian 1b.

Wyjazd do teatru Rotunda

W pięknym i słonecznym dniu jakim był 10 marca grupa uczniów z liceum w Krzeszowicach wybrała się na anglojęzyczny spektakl pt. ,,The Wave’’ by Morton Rhue do Krakowskiego teatru Rotunda. Rozpoczął się on o godzinie 9.00 i trwał prawie dwie godziny. Mieliśmy przyjemność oglądać wspaniałą grę zagranicznych aktorów, którzy doskonale wcielili się w swoje role. Cały spektakl dzięki temu, że był w języku angielskim stanowił dla nas doskonałą lekcję. Wszyscy zadowoleni po świetnej sztuce wróciliśmy do Krzeszowic.

HARMONOGRAM LEKCJI OTWARTYCH DLA GIMNAZJALISTÓW

Wczesnym rankiem, 12 lutego grupa uczniów z naszej szkoły wyruszyła do Harbutowic, na dopiero co otwarty stok „Szklana Góra”. Dotarliśmy na miejsce koło godz. 10. Tego dnia na stoku była świetna pogoda, która uprzyjemniała zimowe szaleństwo. Dla części z nas była to świetna okazji do nauki jazdy na nartach, a dla pozostałych doskonalenia swoich narciarskich umiejętności. W tym dniu odbywały się również zawody w narciarstwie alpejskim. Duża część naszej grupy wzięła skutecznie udział w zawodach zapewniając drużynie z naszego liceum II miejsce w kategorii grupowej.

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach jest szkołą o 70-letniej tradycji w dziedzinie edukacji i wychowania. W opinii uczniów i nauczycieli  jesteśmy szkołą bezpieczną, o miłej atmosferze pracy i nauki. Na przyjazny klimat wpływa także kameralność budynku szkoły oraz jego wysoki poziom estetyczny.

Przedstawiamy program obchodów Jubileuszu 70 - lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach

Czy wysyłać chrust do Afryki to to samo, co wozić drzewo do lasu? Ależ nie! Przekonała nas o tym klasa IIB włączając się w akcję organizowaną przez Fundację Kapucyni i Misje „Wyślij pączka do Afryki”. Energiczne dziewczyny wzięły sprawy w swoje ręce i tak powstała nasza lokalna odmiana akcji: wyślij do Afryki pyszny chrust, wspaniałe róże karnawałowe i wysokokaloryczne „oponki”. Te wszystkie smakołyki były wręcz rozchwytywane w Tłusty Czwartek zarówno przez uczniów naszej szkoły,  jak i nauczycieli.

Dnia 4 lutego klasa Ia miała okazję zwiedzić galerię sztuki w Krzeszowicach. Wycieczka odbyła się pod przewodnictwem Pani Alicji Mosur. Uczniowie zostali zapoznani z treścią wystawy Władysława Bartka Talarczyka.

W dniu 4.02.2015 w Krzeszowicach odbyły się zawody powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt. Uczestniczyło w nich siedem drużyn podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. Nasza drużyna wyszła z grupy, zajmując w niej pierwsze miejsce. Mecz półfinałowy z LO Skawina zakończył się naszym zwycięstwem 2:0 w setach. W finale spotkaliśmy się z drużyną LO Piekary. Po wyrównanym meczu, wygrywając 2:0, nasze dziewczęta przeszły do dalszych rozgrywek. Tym samym będą reprezentowały Powiat Krakowski w zawodach rejonowych.Dziękujemy za gorący doping grupie dziewcząt z kl. IA oraz chłopców z kl.

Strony