Rok szkolny 2014/2015

Kolejna edycja wymiany polsko-niemieckiej przyniosła nam bardzo spektakularny rekord. Otóż w dniu wyjazdu z Monachium na dworcu autobusowym przy Hackerbrucke osiągnęliśmy dwucyfrową liczbę płaczących. Dotychczas notowaliśmy 3, 4 w porywach do 5 osób. Tym razem jednak mieliśmy prawdziwy potok łez. Płakały głównie dziewczęta, zarówno polskie jak i bawarskie. Dramat młodzieńczego rozstania dodatkowo przedłużał pięknie i po polsku opóźniony autokar, który miał nas zabrać do Krakowa. Ale w końcu i on ruszył, kładąc kres naszej monachijskiej przygodzie.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi egzaminu maturalnego 2015

Zapraszamy do zapoznania sie z ofertą zajęć dodatkowych i pozalekcyjnych

Z pewnością wielu mieszkańców Krzeszowic pamięta, że kiedyś na schodach prowadzących do budynku Liceum Ogólnokształcącego Krzeszowicach stali kolejni dyrektorzy, witający zebranych na dziedzińcu szkolnym i rozpoczynających nowy rok szkolny uczniów.

Dnia 22 października 2014 roku w ramach dwóch godzin wychowawczych, klasa II B pod opieką pani Alicji Mosur wybrała się do Muzeum Ziemi Krzeszowickiej, aby obejrzeć tamtejszą ekspozycję. Ekspozycja obejmowała stare dokumenty i ryciny, jak i przedmioty codziennego użytku z przełomu XIX i XX wieku. Nasz przewodnik-pan Gabriel Szuster w ciekawy sposób wtajemniczył nas w historię Krzeszowic.

Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza wszystkich uczniów klas maturalnych przystępujących do Egzaminu Maturalnego w 2015 r. do wzięcia udziału w XIX Konkursie Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim.

Nagrodami w Konkursie będą indeksy na studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, przydzielane na podstawie decyzji Dziekanów poszczególnych Wydziałów UJ (w ubiegłorocznej, XVIII edycji Konkursu przyznano 133 indeksy).

W dniach od 3 do 28 listopada 2014 r. w Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości (MCP) w Krakowie będą przyjmowane wnioski o przyznanie stypendium na rok szkolny 2014/2015 w ramach „Małopolskiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych”.

Dnia 14 października w polskich szkołach obchodzimy rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, instytucji naprawdę nowatorskiej,  pierwszej władzy oświatowej o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty. I chociaż okoliczności jej powstania były naprawdę dramatyczne, to dzięki niej właśnie i światłym ludziom, pracującym według opracowanych założeń edukacyjnych, polska kultura i język w ogóle przetrwały w czasach, kiedy Polski formalnie nie było na mapach świata.

W czwartek, 25 września br. w sali obrad Starostwa Powiatowego w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Starosty Krakowskiego. Otrzymali je uczniowie ze szkół prowadzonych przez Powiat Krakowski. Komisja Stypendialna przyznała na rok szkolny 2014/2015 Stypendium Starosty Krakowskiego 8 uczniom z naszej szkoły.
 

Porównanie aktualnej oraz przyszłej formy egzaminu maturalnego

Strony